SharePoint Architect (m/k)

Jesteśmy nastawieni na inwestowanie w przyszłość i wzmocnienie naszego zespołu. Jednemu z naszych klientów, Federalnej Agencji Zatrudnienia,  zapewniamy zespół specjalistów odpowiedzialnych za rozwój SharePoint pracujący u klienta on-site. W związku z tym poszukujemy osoby na stanowisko SharePoint Architect, która gotowa jest podjąć się ciekawych wyzwań w tym obszarze.

Zakres zadań

Do zadań architektów oprogramowania należy m.in.:

  • Zarządzanie przydzielaniem zadań i ich weryfikacja, odpowiedzialność za jakość wykonania i zarządzania cyklem życia aplikacji
  • Współpraca w zarządzaniu i egzekwowaniu wykonania dzałań Zarządzanie cyklem życia aplikacji
  • Opracowywanie specyfikacji i dokumentacji technicznej
  • Monitorowanie eksperymentów pilotowych z użyciem nowych technik i procedur
  • Analiza i adaptacja instniejących rozwiązań IT
  • Tworzenie alternatywnych rozwiązń
  • Analiza wymagań hardwarowych i softwarowych w oparciu o wymagania techniczne
  • Tworznie procesów, skryptów i aplikacji w zgodzie  z wymaganiami
  • Projektowanie techniczne, rozwój i ulepszanie aplikacji w SharePoint w środowisku operacyjnym BA
  • Sprawdzanie i ewaluacja nowego lub zmodyfikowanego oprogramowania (klient i serwer) ze sprawdzaniem jego kompatybilności z istniejącymi aplikacjami w SharePoint
  • Updatowanie oprogramowania i zamawianie nowych wersji oprogramowania, utrzymanie i uaktualnienia
  • Wsparcie dla migracji danych
  • Czuwanie nad zgodnością wykonywanych operacji z ITIL, a zwłaszcza zapytań, pojawiających się problemów, wprowadzanych zmian
  • Analiza i rozwiązywanie poważniejszych problemów

Wymagania

Doświadczenie w kierowniu zlozonymi projektami w duzym środowisku i doświadczenia w projektowaniu. Niezbędne jest także doświadczenie w pracy projektowanej i posiadanie wiedzy z następujących obszarów:

  • Projektowanie i modelowanie oprogramowania (OOA, OOD, UML)
  • Modele procesowe do rozwijania oprogramowania (V-Modell XT, Scrum)
  • Analiza wymagań sprzętowych i programowych na potrzeby zmian technicznych, rozwój indywidualnych / alternatwnych rozwiązań
  • Podejście do ITIL
  • Doświadczenie w korzystaniu z systemu śledzącego (Remedy np. Działanie systemu Request)
  • Microsoft SharePoint Server 2010 i nowsze wersje – administracja
  • Microsoft SharePoint Designer Microsoft InfoPath (projektowania formularzy w SharePoint)
  • Microsoft Silverlight do stron internetowych w  SharePoint
  • Języki znaczników (HTML, CSS, XML, XSL, XAML)
  • Dobra znajomość języka niemieckiego (co najmniej poziom B1)
  • Znajomość języka angielskiego - mile widziana

Wymiar czasu pracy

Pełny etat

Typ kontraktu

Kontrakt

Zainteresowany?

Oczekujemy z niecierpliwością dokumentów applikacyjnych od Ciebie i pozostajemy do Twojej dyspozycji!

Osoba Kontaktowa

W razie dalszych pytań jesteśmy telefonicznie lub mailowo do twojej dyspozycji. Odpowiadamy na wszelkie twoje pytania w ciągu 24h!

+48 22 880 09 63

david.gaszyna@clear-intec.eu